Stránky

30. marca 2013

Krížová cesta pútnika (15)...


Zastavenie štrnáste

Pána Ježiša pochovávajúPočujem vlastné ticho

Koniec púte. Už nie je nič viac. Prišiel som na koniec cesty. Zostávam v očakávaní, čo by vlastne malo prísť, ale tuším, že ak to bude súd, zhodnotenie môjho putovania, nebudem  ocenený. Pohľad dozadu mi ukázal nepredstaviteľnú spúšť. Všetky chodníky k iným nejasné,  úplne zatarasené alebo zahladené. Nevyrástlo po mne nič. Udupal som všetko. Teraz sa začína prebúdzať túžba pochopiť zmysel púte. Ale nik so mnou neprehovorí. Všetkých som odohnal, nepohodlných zničil, tých, ktorí sa o mňa zaujímali dlhšie, som umlčal. Samota všetko prikryla tichom volajúcim po spravodlivosti. Nikdy som nerozmýšľal nad tým, že všetko, čo spravím ma raz bude súdiť.

Počujem vlastné ticho. Zničil som nielen okolie, ale v prvom rade seba. Všetko dobré, čo som mal rozvíjať. Zabil som v sebe aj tú štipku lásky, ktorú som radšej mohol darovať a tak by priniesla aspoň trochu úžitku. Počujem ticho vnútorného prázdna.
Pochopil som, čo znamená prísť na koniec všetkého.

Pozri, Pane, obaja sme pochovaní. Ale Ty v očakávaní zmŕtvychvstania. Ticho hrobu, ktoré je pre Teba prísľubom života, je pre mňa definitívnym koncom...

Prosím, Pane, nauč ma vo vlastnom tichu počúvať Tvoju obetu, ktorá ma pozýva znovu žiť...
Biely kameň uzatvorí
vyhasnutý život tvoj.
Smrť a hriech porážaš navždy
skrze svoj víťazný boj.
Najmocnejší...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára