Stránky

20. marca 2013

Krížová cesta pútnika (4)...Zastavenie tretie

Pán Ježiš prvý raz padá pod krížom


Padám, lebo nevidím, nepočujem, necítim

Zvykol som si pozerať sa dopredu, keď kráčam. Tak isto aj v smerovaní a cieľoch sa dívam len dopredu. Nesledujem všetky dôsledky, ktoré z mojich rozhodnutí vyplývajú. Zvykol som si čítať a počúvať len užitočné rady ako sa stať úspešným, obľúbeným. Zvykol som si, že sa snažím cítiť dobre a pohodlne za akúkoľvek cenu. Mnohokrát nevidím, že sa okolo mňa niečo kazí. Ale nevidím ani to, čo sa okolo mňa rozvíja, čo rastie, čo sa lepší. Nepočujem ani dobré, ani zlé správy. Iba seba...

Padám, lebo nevidím kam sa rútim, lebo nevidím prekážky, lebo nevidím nič okrem vlastných cieľov, lebo nepočujem varovania, lebo nevidím a nepočujem pravdu.

Pozri, Pane, obaja sme unavení z tejto púte. Obom sa nám podlamujú kolená. Ale ja počujem len svoje vlastné výkriky bolesti a vidím kvapkať len svoju krv. Nevidím Tvoje vnútorné utrpenie a nepočujem Tvoje bolestivé mlčanie. A Ty sa dívaš s láskou a vstávaš, aby si mi ukázal, že hluk rozbesneného davu, cítenie bolesti vlastných rán a vedomie samoty Ťa nenechajú stáť.

Prosím, Pane, nauč ma dívať sa, počúvať, cítiť...
Hluk a prach a nemý výkrik,
dopadáš na kolená.
Človek vložil všetky hriechy
tu do tvojho bremena.
Poslušný...

foto internet

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára